Botë

Të paktën 32 civilë të vrarë në sulmet e ushtrisë sudaneze

Foto: AP
 

Të paktën 32 civilë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur në sulmet e artilerisë nga ushtria sudaneze, ka bërë të ditur të mërkurën grupi aktivist i të drejtave, raportoi “Al Jazeera”.

Granatimet të martën raportohet të kenë ndodhur në Omdurman perëndimore, ku edhe më parë ka pasur sulme vdekjeprurëse.