Euro 2020

Austria e Maqedonia e Veriut synojnë nisje me fitore

 

Austria do të paraqitet në Evropianin e tretë këtë verë dhe do të mundohet që ta përmirësojë paraqitjen e dy tentimeve të mëhershme e ta kalojë fazën e grupeve.

“Das Team” automatikisht u kualifikua si nikoqire së bashku me Zvicrën në vitin 2008, ndërsa u kualifikua në Evropian edhe në vitin 2016. Megjithatë, në të dyja ngjarjet e mëdha u eliminua në fazën e grupeve duke i humbur dy ndeshje e duke barazuar në një tjetër. Kjo do të thotë se Austria ende nuk ka fituar asnjë duel në këtë ngjarje.