7 perditesime
22:53

Holanda me vështirësi arkëton tri pikët e plota

Përfaqësuesja e Holandës ka fituar ndeshjen dramatike ndaj Ukrainës me rezultatin 3:2.

Pjesa e parë ishte e dominuar nga “Tulipanët” por nuk arritën të shënonin.

Në pjesën e dytë u shënuan pesë gola. Në minutën e 52-të, Georginio Wijnaldum përfitoi nga një gabim i portierit Georgi Bushchan për të kaluar Holandën në epërsi prej 1:0.

Vendasit golin e dytë e shënuan në minutën e 59-të me golin e shënuar nga Wout Weghorst. Por futbollistët e Ukrainës arritën të ngushtonin rezultatin në minutën e 74-të me Andriy Yarmolenko që realizoi një gol të bukur për 2:1.

Në minutën e 78-të Roman Yaremchuk barazoi rezultatin në 2:2.

Por nikoqirët nuk u dorëzuan dhe arritën të shënonin golin e fitores.

Në minutën e 85-Denzel Dumfries, shënoi për rezultatin 3:2.

22:45

“Tulipanët” rikthejnë epërsinë

Holanda ka realizuar golin e tretë kundër Ukrainës.

Denzel Dumfries shënoi pas një harkimi të bukur në zonë për rezultatin 3-2.

Pak minuta më parë, Holanda u befasua nga futbollistët ukrainasë pasi këta të fundit ia dolën nga 2-0, ta shndërrojnë rezultatin në 2-2.

Deri në fund të ndeshjes kanë mbetur edhe pesë minuta.

https://streamwo.com/Vb50yIb

22:33

Shënon Ukraina

Ukraina ka zbutur avantazhin e Holandës.

Andriy Yarmolenko ka realizuar një eurogol në minutën e 74-të nga distanca për rezultatin 2-1.

22:16

Holanda dyfishon epërsinë

Holanda ka dyfishuar epërsinë ndaj Ukrainës.

“Tulipanët” dyfishuan epërsinë me golin e shënuar nga Wout Weghorst në minutën e 59-të pas një tollovie të krijuar në zonën e portierit Georgi Bushchan.

https://8e2df99568a4.streamwo.com/DDrDnti.mp4

22:11

Wijnaldum kalon Holandën në epërsi

Georginio Wijnaldum ka kaluar Holandën në epërsi ndaj Ukrainës. Goli u realizua në minutën e 53-të pas një aksioni të bukur të skuadrës.

Nga një top i kthyer nga portieri, Wijnaldum gjeti hapësirë për goditje, duke e dërguar topin në rrjetë.

https://8e2df99568a4.streamwo.com/dps3jpO.mp4

21:47

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Holandës dhe Ukrainës

Pa gola ka përfunduar pjesa e parë mes Holandës dhe Ukrainës në Grupin C. Skuadrat patën shanse të mira shënimi por që asnjëra nuk konkretizoi.

Sipas statistikave, Holanda udhëhoqi me lojë, duke krijuar 11 rastë shënimi dhe posedim të topi pati rreth 62 për qind.

21:01

Nis takimi Holandë-Ukrainë

Ka nisur ndeshja mes Holandës dhe Ukrainës në kampionatin Euro 2020. Skuadrat bëjnë pjesë në Grupin C.

Në këtë Grup, tri pikët e para i mori Austria pasi mposhti Maqedoninë e Veriut me rezultat 3-1.