Euro 2020

Suedezët i drejtohen policisë pas fyerjeve ndaj Bergut

Foto: AP
 

Federata e Futbollit e Suedisë ka dorëzuar një raport në polici pasi sulmuesi Marcuc Berg është fyer dhe kërcënuar përmes rrjeteve sociale. Fyerjet e kërcënimet kanë ardhur pasi Bergu humbi një rast për të shënuar në fazën finale të ndeshjes ndaj Spanjës në Euro 2020.

Berg humbi rast të mirë, duke mos goditur si duhet në ndeshjen që u mbyll 0:0, të hënën në Sevilla.