Euro 2020

Cristiano Ronaldo në histori të Evropianit

Foto: AP
 

Cristiano Ronaldo është bërë lojtari i parë në histori që është paraqitur në pesë Kampionate Evropiane.

Ylli portugez ka luajtur në evropianin e vitit 2002, 2008, 2012, 2016 dhe sot në “Euro 2020”.