Euro 2020

Loew vlerëson paraqitjen e lojtarëve

Foto: AP
 

Seleksionuesi i Gjermanisë, Joachim Loew ka vlerësuar paraqitjen që kishin lojtarët e tij. Gjermania pësoi 1:0 nga kampionia e botës, Franca, të martën mbrëma në Munich.

“Ishte ndeshje vërtetë intensive dhe ne kemi luftuar deri në fund. Nuk mund të fajësoj ekipin tim për mungesë përpjekjesh. Lojtarët kanë dhënë çdo gjë që kishin”, ka thënë Loew për ZDF.