Euro 2020

Rudigeri mohon se e ka kafshuar Pogban

 

Antonio Rudiger ka mohuar se e ka kafshuar Paul Pogban në humbjen e Gjermanisë nga Franca ndonëse fotografitë e incidentit jepnin tjetër mendim. Franca e fitoi ndeshjen e parë të kampanjës “Euro 2020” me rezultatin 1:0, dhe do të jetë më e qetë në vazhdim të Grupit F.

Autogoli i Mats Hummelsit ia dha fitoren francezëve. Pogba kishte thënë pas ndeshjes se “kafshimi i Rudigerit ishte i lehtë”, dhe ka kërkuar nga UEFA që të mos e suspendojë Rudigerin.