Euro 2020

Kroos dhe Gundogan mund të pensionohen nga Gjermania

 

Mesfushorët e Gjermanisë, Toni Kroos dhe Ilkay Gundogan, po e konsiderojnë pensionimin nga përfaqësuesja gjermane pas përfundimit të “Euro 2020”, shkruan “Sport Bild”.

Për Kroosin nuk është diçka e re pasi futbollisti i Real Madridit kishte thënë publikisht se ai do ta merrte një vendim pas Evropianit. Gundogani ka mbetur i pakënaqur me debatin që është bërë së fundmi në Gjermani për prejardhjen e tij, pavarësisht paraqitjeve të mira që i ka bërë te Manchester City.