Euro 2020

Premier League hapet me derbin Tottenham – Man. City

 

Kampioni i Premier Leagues, Manchester City, do të udhëtojë te Tottenhami në javën hapëse të edicionit 2021/22. Kampionati i ri do të nis më 14 gusht, ndërsa Brentford që është inkuadruar në elitën e futbollit anglez, do të luajë si nikoqir i Arsenalit.

Për Brentfordin do të jetë rikthim në rangun më të lartë të futbollit të Anglisë që prej edicionit 1946/47. Norëichi dhe Watfordi që u promovuan po ashtu në Premier League për edicionin e ri, do të luajnë kundër Liverpoolit dhe Aston Villas.