1 perditesime
16:58

Rusia shënon fitoren e parë në “Euro 2020”

Rusia ka triumfuar ndaj Finlandës me rezultatin 1:0 në ndeshjen e zhvilluar sot në St Petersburg, duke e arritur kështu fitoren e parë në “Euro 2020”.

Aleksey Miranchuk (45+2’) shënoi golin e vetëm të ndeshjes.

Rusia ndeshjen e parë në Grupin B ndaj Belgjikës e kishte humbur 3:0, ndërsa Finlanda e fitoi ndeshjen e parë ndaj Danimarkës me 1:0.

Finlanda kishte shënuar gol në minutën e 4-të në ndeshjen ndaj Rusisë nëpërmjet Joel Pohjanpalos, por goli u anulua pas rishikimit të aksionit me anë të sistemit VAR, për shkak të pozitës jashtëloje.

Të enjten në kuadër të Grupit B luajnë Danimarka me Belgjikën, ndërkohë në xhiron e fundit të Grupit B takohet Finlanda me Belgjikën dhe Rusia me Danimarkën. Këto ndeshje do të luhen më 21 qershor.

16:00

Rusia shkon në pushim me avantazh

Rusia e ka shënuar golin e parë në “Euro 2020”, ndërsa Finlanda e pranoi të parin po ashtu.

Sulmuesi i Atalantas, Aleksei Miranchuk, ishte realizator i golit të parë të rusëve në këtë Evropian. Miranchuk realizoi në minutën dytë të kohës shtesë në pjesëlojën e parë.

Ai pranoi top të mirë nga sulmuesi Artem Dzyuba, dhe me të majtën plasoi bukur topin në rrjetë.

https://streamwo.com/uz46UDj