Euro 2020

Italia do të mbajë shirita të zinj në krah të dielën

 

Italia do të mbajë shirita të zinj në krah në duelin kundër Uellsit të dielën në “Euro 2020”, në nderim të legjendës Giampiero Boniperti.

Sulmuesi e kaloi gjithë karrierën si lojtar te Juventusi dhe e përfaqësoi Italinë në 38 ndeshje, duke shënuar tetë gola.