9 perditesime
19:51

Gjermania mposht kampionen në fuqi

Gjermania ka zhvilluar një ndeshje thuajse perfekte për ta mposhtur kampionin në fuqi të Evropianit, Portugalinë, me rezultat 4:2

Gjermanët e gjetën veten në disavantazh pas 15 minutave, kur Cristiano Ronaldo realizoi për portugezët.

Por ‘Panzerat’ u kundërpërgjigjën furishëm me katër gola. Fillimisht, u shënuan dy autogol nga Ruben Dias (35’) dhe Raphel Guerreiro (39’) për ta përmbysur rezultatin.

Pjesa e dytë vazhdoi edhe me dy gola të gjermanëve, me Kai Havertz që realizoi në minutën e 51-të ndërsa Robin Gosens në të 60-n.

Portugalia arriti ta ngushtonte rezultatin përmes Diogo Jotas në minutën e 67-të.

Gjermania e Portugalia kanë nga tre pikë në grupin F, ndërsa Franca është e para me katër pikë. Hungaria e fundit tubon vetëm një pikë.

xhiron e fundit të grupit, Portugalia takohet me Francën, ndërsa Gjermania me Hungarinë.

19:27

Portugalia ngushton epërsinë

Portugalia e ka ngushtuar epërsinë përballë Gjermanisë, duke shënuar për 2:4.

Ronaldo asistoi te Diogo Jota që shënoi me portën e zbrazët në minutën e 67-të.

https://streamwo.com/PXF7yuu

19:20

S’ndalet Gjermania

Gjermania është duke zhvilluar ndeshja fantastike kundër Portugalisë, teksa ka shënuar edhe golin e katërt për rezultatin 4:1

radhe ishte mbrojtësi Robin Gosens, i cili realizoi në minutën e 60-të pas asistimit të Kimmich.

https://streamwo.com/HAQJohF

19:11

Gjermania shënon edhe golin e tretë

Gjermania e ka shënuar edhe golin e tretë përballë Portugalisë, duke marrë epërsi prej dy golave 3:1.

sërish Robin Gosens që asistoi nga e majta, duke gjetur Kai Havertzin në zonë, i cili realizoi lehtësisht në minutën e 51-të.

https://streamwo.com/HEkc9a7

18:46

Gjermania në epërsi pas pjesës së parë

Gjermania e ka mbyllur me epërsi prej 2:1 pjesën e parë ndaj Portugalisë.

se portugezët shënuan të parët me Cristiano Ronaldon, gjermanët u kundërpërgjigjen me dy gola, të cilat UEFA i regjistroi si dy autogol të Ruben Dias respektivisht Guerreiros.

18:39

Gjermania përmbys rezultatin

Gjermania ka kaluar në epërsi ndaj Portugalisë me rezultat 2:1.

Katër minuta pasi barazuan rezultatin, gjermanët shënuan edhe golin e avantazhit përmes autogolit të Raphael Guerreiro në minutën e 39-të.

https://streamwo.com/YFTU4RC

18:36

Barazon Gjermania

Gjermania e ka barazuar rezultatin përballë Portugalisë.

Pas goditjes së Gosens nga e majta, Ruben Dias realizoi në portën e vet minutën e 35-të. 

https://streamwo.com/x4adsx5

18:16

Ronaldo shënon, Portugalia në epërsi

Portugalia ka kaluar në epërsi ndaj Gjermanisë.

I zakonshmi Cristiano Ronaldo realizoi për epërsinë e portugezëve në minutën e 15-të pas asistimit të Diogo Jotas.

17:57

Nis dueli Portugali – Gjermani

Ka nisur në Muenich përballja mes Portugalisë dhe Gjermanisë në kuadër të Grupit F në “Euro 2020”.

Përballja e rëndësishme mund të jetë përcaktuese për fatin e dy kombëtareve të mëdha evropiane.

17:11

Formacionet zyrtare: Portugali – Gjermani

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Portugali – Gjermani, e vlefshme për grupin F në Euro 2020.

Të dyja ekipet nuk kanë bërë asnjë ndryshim në 11-shen startuese nga ndeshjet e para.

Portugalia kishte mposhtur Hungarinë, ndërsa Gjermania ishte mundur nga Franca.

Ndeshja fillon në orën 18:00.

Image