Euro 2020

Griezmann, vetëm pas Ronaldos e Platinisë për gola në evropianë

 

Me golin e realizuar ndaj Hungarisë, Antoine Griezmann, ka çuar në shtatë shifrën e golave nëpër kampionate evropiane.

Sipas faqes së statistikave “Opta”, sulmuesi i Francës është i treti në listën e golashënuesve më të mirë në histori të kësaj gare, pas Cristiano Ronaldos së Portugalisë dhe Michel Platinisë së Francës.