Euro 2020

Griezmanni pret gol të Benzemas në Evropian

Foto: AP
 

Antoine Griezmann shënoi të shtunën golin e tij të parë në Kampionat Evropian dhe tash po pret që edhe bashkëlojtari i tij Karim Benzema të realizojë një gol, raporton AP. 

Benzema lëshoi një rast ideal të shtunën ndërsa Franca barazoi 1:1 kundër Hungarisë. Për Francën golin e vetëm e realizoi Griezmann në pjesën e dytë.