Euro 2020

Popov mund t’i mungojë Ukrainës edhe ndaj Austrisë

Ukraina
Foto: AP
 

Ukraina mund të jetë pa mbrojtësin Denys Popov në ndeshjen e saj të fundit në Grupin C kundër Austrisë të hënën në Bukuresht.

Trajneri i Ukrainës, Andriy Shevchenko thotë se lojtari i Dinamo Kievit ka një problem me pulp dhe ka shumë mundësi që ai të mos luajë të hënën.