Euro 2020

Pandev pret që Maqedonia V. të arrijë në Botëror

 

Ikona dhe kapiteni i Maqedonisë së Veriut, Goran Pandev, e ka luajtur të hënën ndeshjen e fundit për përfaqësuese.

Maqedonia V. u mposht 3:0 nga Holanda në ndeshjen e fundit në grup në Euro 2020. Pandev ka thënë se vendimi për t’u pensionuar nga përfaqësuesja është final.