Euro 2020

De Bruyne më i miri i ndeshjes

 

Kevin De Bruyne është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes mes Belgjikës dhe Finlandës.

Belgjika fitoi 2:0, ndërsa UEFA ka vlerësuar paraqitjen e mesfushorit.