Euro 2020

Chiellini dhe Florenzi mbeten në dyshim ndaj Austrisë

 

Alessandro Florenzi dhe Giorgio Chiellini janë në dyshim për ndeshjen e një të tetës së finales të Evropianit kundër Austrisë, që Italia e luan të shtunën.

Italia do të luajë ndaj Austrisë të shtunën në stadiumin e “Wembleyt”.