Euro 2020

Austria planifikon ndryshime taktike

 

Austria po planifikon ndryshime në taktikë dhe mund ta fus Jorginhon në “kafaz” në duelin kundër Italisë në “Euro 2020”.

Selektori Franco Foda, babai i të cilit është italian, është i njohur për përshtatjen në lojën e kundërshtarit dhe përdori tre formacione të ndryshme në tri ndeshje të grupit.