Euro 2020

Pesimizëm te Belgjika për të lënduarit De Bruyne e Hazard

Kevin De Bruyne
Foto: AP
 

Mesfushorët Kevin De Bruyne dhe Eden Hazard mund t’i mungojnë Belgjikës për ndeshjen çerekfinale të “Euro 2020” kundër Italisë shkaku i lëndimeve.

Të dy futbollistët, u lënduan dhe u zëvendësuan në fitoren 1:0 ndaj Portugalisë, të dielën mbrëma.