Euro 2020

Donnnarumma ëndërron ta fitojë “Topin e Artë”

 

Portieri i Italisë, Ginluigi Donnarumma ka thënë se dëshiron të fitojë sa më shumë trofe të jetë e mundur gjatë karrierës së tij, ndërsa zbulon se ëndërron një ditë ta fitojë edhe “Topin e Artë”.

Portieri 22-vjeçar ka luajtur 30 ndeshje për Italinë dhe vlerësohet si një prej portierëve më të mirë në futbollin evropian.