Euro 2020

Mbrojtësi i Suedisë, Lustig, kthehet në Glasgow për t’u ndeshur me Ukrainën

Foto: AP
 

Kur Suedia dhe Ukraina takohen të martën në Skoci në 1/8 e finales të Kampionatit Evropian, Mikael Lustig do të ndihet si në shtëpinë e tij. Mbrojtësi suedez ishte një vizitor i shpeshtë - dhe fitues - në stadiumin “Hampden Park” në tetë sezone të suksesshme te skuadra e Celticut derisa u largua në vitin 2019.

“Është diçka e mrekullueshme që do të luajë në atë stadium”, tha Lustig përpara se të kthehej në qytet dhe në stadiumin ku fitoi katër finale të Kupës skoceze, gjithashtu. “Të gjithë miqtë e mi në Glasgow do të jenë aty për të më përkrahur”.