Euro 2020

Ukraina pranon rolin e autsajderes përballë Anglisë

 

Mesfushori i Ukrainës, Ruslan Malinovskyi, është i bindur se presioni do të jetë mbi Anglinë në ndeshjen çerekfinale të Kampionatit Evropian, që do të zhvillohet të shtunën në Romë.

Madje, Malinovskyi ka pranuar superioritetin e Anglisë dhe ka shtuar se te Ukraina ndihet të lumtur që në këtë përballje do të futen si autsajderë.