Euro 2020

Christenseni insiston se danezët mund ta ndalin Kanen

Foto: AP
 

Andreas Christensen i Danimarkës beson se lojtarët e ekipit të tij që bëjnë karrierë në Premier League, e kanë atë që duhet për të ndalur sulmuesin e Anglisë, Harry Kanen dhe për të heshtur stadiumin “Wembley” kur të përballen në gjysmëfinalen e “Euro 2020” të mërkurën mbrëma. Mbrojtësit 25-vjeçar të Chelseat, Christensen ka një rekord të mirë kundër sulmuesit të Anglisë, dhe Danimarka gjithashtu mund të përfitoj nga këshillat e mesfushorit Pierre-Emile Hojbjerg, i cili është bashkëlojtar i Kanet te skuadra e Tottenhamit.

“Ne i dimë cilësitë e tij dhe të gjithë kanë nga një ide se çfarë mund të bëjmë për ta ndalur Kanen”, tha Christensen. “Pierre-Emile Hojbjerg gjithashtu e njeh atë, dhe mund të ndodhë që ai mund të ndajë disa gjëra me ne. Të gjithë futbollistët kanë zakonet e tyre dhe ne duhet t'i shfrytëzojmë ato”.