Euro 2020

Enrique konfirmon mungesën e Sarabias

 

Pablo Sarabia nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë Spanjën në ndeshjen gjysmëfinale të Evropianit, ka konfirmuar Luis Enrique në konferencën para ndeshjen gjysmëfinale që luhet sonte prej orës 21:00 në Wembley.

Sarabia shënoi dy gola në tre paraqitje këtë Evropian dhe asistoi dy të tjerë.