12 perditesime
23:40

Italia në finale të Euro 2020

Italia do të luajë më 11 korrik në finale të Euro 2020, në Wembley.

Italia pas ekzekutimit të penalltive e ka mposhtur Spanjën, të martën mbrëma. Jorginho ka shënuar penalltinë vendimtare, ndërsa më herët Gianluigi Donnarumma ndali gjuajtjen e Alvaro Moratas.

Dani Olmo gjuajti lartë mbi portë, ndërsa fillimisht Unai Simon i Spanjës priti goditjen e Manuel Locatellit. Me 4:2 në penallti, Italia avancon në finale ku takohet me fituesin e ndeshjes Angli – Danimarkë.

Pas kohës së rregullt dhe vazhdimeve 2x15 minuta rezultati ishte 1:1. Italia është në seri prej 33 ndeshjeve pë humbje. Ka 14 fitore rresht.

23:40

Donnarumma pret penalltinë e Alvaro Moratas - Italia në epërsi 3:2

23:39

Federico Bernardeschi shënon për Italinë - 3:2

23:38

Thiago Alcantara barazon 2:2

23:38

Leonardo Bonucci shënon për Italinë - 2:1

23:37

Gerard Moreno barazon shifrat - 1:1

23:36

Andrea Belotti kalon Italinë në epërsi - 1:0

23:35

Dani Olmo gjuan lartë mbi portë - rezultati mbetet i barabartë

23:35

Unai Simon i Spanjës pret penalltinë e Manuel Locatellit

23:30

Finalistja e parë caktohet me penallti

Penalltitë do ta përcaktojnë finalisten e parë të Euro 2020.

Ndeshja gjysmëfinale mes Italisë dhe Spanjës nuk është vendosur as pas dy vazhdimeve nga 15 minuta.

Rezultati është 1:1 dhe tashmë do të ekzekutohen penalltitë.

22:52

Shkon në vazhdime gjysmëfinalja e parë

Gjysmëfinalja e parë e Euro 2020 në mes të Italisë dhe Spanjës nuk është vendosur në kohën e rregullt.

Pas 90 minutave lojë rezultati është 1:1 dhe ndeshja do të vazhdojë me vazhdimet dy herë nga 15 minuta.

Nëse sërish nuk ka fitues, atëherë ndeshja përcaktohet me penallti.

22:39

Spanja barazon rezultatin, shënon pas aksionit model

Alvaro Morata ka shënuar golin e barazimit për Spanjën, në gjysmëfinalen ndaj Italisë.

Morata shënoi për 1:1 në minutën e 80-të. Goli i Spanjës u shënua pas një aksioni shumë të bukur.

Topi u nis nga mbrojtja dhe pas disa pasimeve, Morata goditi saktë nga zona.

https://streamwo.com/432NfsK

22:18

Gjysmëfinalja e Euro 2020: Italia në epërsi përballë Spanjës

Pas një ore lojë, Italia është në epërsi ndaj Spanjës, në gjysmëfinale të Euro 2020.

Pas një kundërsulmi të shpejtë, Federico Chiesa goditi bukur për rezultatin 1:0 në të mirë të Italisë.

Mbrojtja spanjolle intervenoi fillimisht, por jo mjaftueshëm.