Euro 2020

Ibrahimoviqi uron Donnarumman dhe Italinë për triumfin në Evropian

 

Zlatan Ibrahimovq e ka uruar portierin Gianluigi Donnarumma dhe Italinë për triumfin në Evropian. Italia e fitoi të dielën “Euro 2020”duke e mposhtur Anglinë në penallti në stadiumin e “Wembleyt” në Londër.

Ishte edhe hera e dytë që Italia fiton Evropianin “Nuk është keq të luaj në Serie A, shtëpia ime e dytë. Urime Itali. Pas një viti me mua, ti tashmë e ke kuptuar.