Euro 2020

Southgate i bindur se do të jetë në krye të Anglisë edhe në Katar

 

Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se do ta respektojë kontratën e tij me Federatën angleze deri në fund dhe se do të jetë në krye të ekipit edhe për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Southgate ka kontratë me Federatën angleze deri në fund të Botërorit.