Dashi

Dashi

21.03-20.04

Ka gjasë se do të dashuroheni me një person aventurist. Është kënaqësi të jeni me dikë që është i prirë për të provuar gjëra të reja. Mund të përmbushni anën tuaj rebele pasi jeni lodhur nga porositë që të tregoheni më të vëmendshëm. Jeni në një lidhje? Tregohuni më mbështetës për qëllimet profesionale të partnerit. Një punë e re do të ju detyrojë të bëni disa ndryshime, por do të jenë të mirëseardhura.

Demi

Demi

21.04-20.05

Puna në izolim do t’ju shpërblehet. Kreativiteti juaj është duke shpërthyer. Kanalizojeni energjinë në shkrime, dizajnime apo ndonjë projekt punëdore. Rezistoni dëshirës që t’ia tregoni frytet e punës suaj dikujt tjetër. Gjëja e fundit që ju duhet tani është të dekurajoheni nga kritikat. Sekreti i suksesit është se keni qasje të re për metodat e vjetra. Njerëzit tradicionalë do t’i rezistojnë qasjes suaj por ata që janë vizionarë do ta pranojnë. Aktualisht, gjithçka që po ndodh është në fazat e hershme të zhvillimit.

Binjakët

Binjakët

21.05-20.06

Koha që kaloni me miqtë ua përmbush shpirtin. Kohëve të fundit keni qenë shumë të përqendruar në punë dhe keni kaluar orë të tëra duke punuar. Reduktojini përgjegjësitë dhe ndani më shumë kohë për argëtim. Një dalje me shoqëri do t’ua rikujtonte gjërat që kanë vlerë të vërtetë. Nëse jeni beqar, ka shumë mundësi që do të filloni një romancë me dikë që e keni njohur prej vitesh. Ju do të kënaqeni me shpirtin e tij prej pionieri, ndërsa ai do ta admirojë shkathtësinë tuaj.

Gaforrja

Gaforrja

21.06-20.07

Do të jeni të ekspozuar dhe kjo është edhe frikësuese, edhe interesante. Merrni frymë thellë dhe mos dyshoni se performanca juaj do të shkojë mirë. Eprorët që ju kanë ngarkuar me këto përgjegjësi, e dinë që mund t’i zotëroni. Keni dhunti për të komunikuar mirë me publikun. E keni të lehtë të nuhasni nevojat e njerëzve dhe t’i bëni ata të ndihen rehat. Kjo është një aftësi e rrallë që nuk duhet të nënvlerësohet. Nëse e kryeni punën si duhet, do të ngriheni në detyrë ose do t’ju rritet paga.

Luani

Luani

21.07-20.08

Jeni gati të futeni në një aventurë të egër. Ka mundësi që do të shkruani një libër, të ktheheni në klasat e mësimit ose të bëni një udhëtim. Paratë që do të merrni nga një trashëgimi do t’ju vonohen pak, por nuk është e nevojshme të bëni panik. Nëse shfrytëzoni me kujdes resurset që keni, do t’ju ndihmojnë të kaloni këtë situatë. Kur të mbërrini fondet familjare, do ta keni më të lehtë t’i paguani faturat dhe të filloni nga e para. Fillimisht hapeni një llogari kursimesh.

Virgjëresha

Virgjëresha

21.08-20.09

Jeta juaj private ka nisur të gjallërohet. Nëse keni partner, është koha ideale të zgjeroni pak repertorin e gjërave që bëni. Jeni tipa shumë të ndjeshëm. Nëse e shfrytëzoni këtë anë të personalitetit tuaj, do të ndiheni shumë të përmbushur. Jeni beqar? Ka gjasë të takoni një person të veçantë në një klub nate, dyqan antik apo organizatë ekologjike. Është e vështirë t’i rezistoni shkëlqimit të një personi që duket misterioz. Nëse luani rolin e të vështirit, do të keni strategjinë e duhur.

Peshorja

Peshorja

21.09-20.10

Ju rekomandohet të bëni një bashkëpunim. Më me qejf fokusoheni në marrëdhëniet me publikun sesa shitjet. Për fat të mirë, një person i ri që ka ardhur në ekip, i ka aftësitë që juve ju mungojnë. Nëse bashkoni forcat, do të krijoni biznese të suksesshme. Po ashtu do të ndiheni shumë më të lumtur sa i përket perspektivës së punës. Një i afërm pesimist do të provojë t’ju dekurajojë nga ky bashkëpunim. Kjo ndodh vetëm sepse ai është i brengosur që kjo marrëveshje pune do të ndikojë në jetën e tij. Mos e dëgjoni.

Akrepi

Akrepi

21.10-20.11

Nëse jeni të papunë, keni rast të gjeni një pozitë shumë përmbushëse. Eksploroni mundësi që kanë të bëjnë me artin apo të mirat e tjera materiale. Jeni tipa që mund të tregoheni të suksesshëm në çfarëdo fushe, por perspektiva juaj ideale është në gjëra që lidhen me të bukurën. Një fqinj ose i afërm i juaji do të bëjë disa komente që mund t’ju lëndojnë. Mos i merrni afër zemrës fjalët e tij. Jeni tipa shumë të ndjeshëm dhe e keni të vështirë të silleni keq. Mbani mend se askush nuk mund t’ju bëjë të ndiheni keq, nëse nuk ia lejoni.

Shigjetari

Shigjetari

21.11-20.12

Tërhiqni vëmendje kudo që shkoni. Njerëzit janë të mahnitur nga energjia dhe entuziazmi juaj. Nëse jeni beqar, bashkohuni me një person që është afër interesave tuaja dhe ju pëlqen jeta aktive që ju mbush me energji. Ka gjasë se do të keni disa përplasje sa u përket parave, sepse keni qëndrime shumë të ndryshme lidhur me kursimet dhe shpenzimet. Vendosja e një kompromisi është kritike për këtë marrëdhënie. Keni partner? Është koha ideale të shkoni në pushime.

Bricjapi

Bricjapi

21.12-20.01

Do të ndiheni të përmbushur nëse kaloni kohë me familjen. Jeni lodhur nga puna e madhe. Mos e leni pa shkuar në një festë ditëlindje, lojë ose recital. Mund të mos e kuptoni, por një fëmijë dëshiron t’ju impresionojë. Nëse shprehni interes për aktivitetin e tij, do t’i ndihmoni në rritjen e besimit. A jeni duke menduar për të ndërruar vendbanimin? Shikoni për shtëpi që ndodhen afër një qyteti të madh. Do të shijoni dyqanet, zhurmën e dritat. Mos e dekurajoni një të afërm që po përpiqet të bëjë ndryshime. Është koha që ju të dy të provoni gjëra të reja.

Ujori

Ujori

21.01-20.02

Jeni gati të largoheni nga puna dhe të kaloni pak kohë duke u argëtuar. Do të ndiheni më të freskët nëse bëni një udhëtim. Kërkoni ndonjë vend që është i njohur për dyqane të shumta dhe restorante të mira. Do të keni dëshirë ta mbani telefonin me bateri, sepse po prisni lajme të mira për një të afërm ose fqinj tuajin. Një armik i fshehtë po provon t’ju bëjë të dilni keq në sy të të tjerëve. Mbroni interesat tuaja duke argumentuar punën me dokumente. Ruani mesazhet elektronike që t’i keni si lloj dëshmie.

Peshqit

Peshqit

21.02-20.03

Shqyrtojeni gjatë një ofertë pune. Është e rëndësishme ta hulumtoni mirë këtë mundësi, para se ta pranoni. Nëse dëshironi ndonjë akomodim të veçantë, për shembull të punoni në disa ditë të caktuara të javës, është koha ta kërkoni. Mund të mos ju pranohen të gjitha detajet e kërkesës, por do të befasoheni sesa shumë gjëra mund të ndryshoni. Po ashtu mund të negocioni për një rritje pagash. Mos e bindni veten se askush nuk dëshiron t’ju punësojë. Aftësitë tuaja janë të çmuara.