Kosovë

Komuna e Gjilanit reagon ndaj akuzave të VV-së, thotë se nuk merret me improvizimet e opozitës

 

Lëvizja Vetëvendosje në Gjilan, përmes një komunikate për media, sot ka akuzuar Komunën për mospërmbushjen e detyrave për pastrimin e rrugëve nga bora, dhe kështu disa nga aktivistët e saj kanë pastruar borën nëpër trotuaret dhe në hapësirat e institucioneve publike.

Për këtë ka reaguar Komuna e Gjilanit duke thënë se në mënyrë permanente po i pastron rrugët dhe trotuaret nga bora, transmeton Koha.net.