Kosovë

Kryetari i Zubin Potokut: Me ose pa shenja, kjo është Serbi

 

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Sërgjan Vulloviq, ka reaguar pasi institucionet e Kosovës kanë hequr tabelën ku u urohej mirëseardhje në këtë komunë me mbishkrimin “Republika e Serbisë” dhe “Krahina Autonome e Kosovës”.

“Me ose pa shenja, kjo është Serbi”, ka thënë Vulloviqi dhe u ka bërë thirrje pjesëtarëve të komunitetit serb që të mos bien pre e provokimeve, raporton agjencia serbe e lajmeve “Fonet”, transmeton Koha.net.