Këshilli drejtues i Gjimnazit në Ferizaj kërkon anulimin e zgjedhjes së drejtorit

Këshilli drejtues i Gjimnazit në Ferizaj kërkon anulimin e zgjedhjes së drejtorit

Agim Ademi Agim Ademi 23 October 2019 09:31

Këshilli drejtues i gjimnazit “Kuvendi i Arbërit” në qytetin e Ferizajt nëpërmjet një shkrese zyrtare ka kërkuar nga Drejtoria e Arsimit në Komunën e Ferizajt shqyrtimin e procedurave pas zgjedhjes së drejtorit të ri (B.R) të kësaj shkolle, me arsyetim se janë shpërfillur udhëzimet e reja administrative.

Po ashtu, ky këshill ka sugjeruar që ky proces duhet të kthehet në pikën zero dhe të procedohet sipas ligjeve dhe udhëzimeve administrative në fuqi. Rreth këtij procesi, duke nxjerrë një varg shkeljesh ligjore, të martën, ka reaguar edhe OJQ “Avonet” në Ferizaj që monitoron zhvillimet në këtë komunë, shkruan sot Koha Ditore.

Këshilli drejtues i gjimnazit “Kuvendi i Arbërit” nëpërmjet kësaj shkrese të cilën e ka siguruar “Koha Ditore” ka sqaruar se i kanë përcjellë me vëmendje procedurat e zgjedhjes së drejtorit më 19 shtator të këtij viti.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme