Kosovë

Në Prizren shembet një shtëpi e vjetër, dy familjarë lëndohen lehtë

Në Prizren shembet një shtëpi e vjetër, dy familjarë lëndohen lehtë

Dy anëtarë të familjes Kasëmllari, kanë shpëtuar nga më e keqja dhe kanë marrë vetëm lëndime të lehta pas shembjes së shtëpisë së tyre në Prizren, ka bërë të ditur kryetari i kësaj Komune, Mytaher Haskuka.

Sipas njoftimit, shtëpia është shembu nga vjetërsia.