Kosovë

A po rrezikohet koalicioni në Vushtrri, Tahiri thotë se vendimi i takon VV-së

A po rrezikohet koalicioni në Vushtrri, Tahiri thotë se vendimi i takon VV-së
 

Pas prishjes së koalicionit qeverisës në mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren dhe në nivelin qendror, janë ngritur pyetjet se a do të ndodhë gjëja e njëjtë edhe nëpër komuna ku këto dy parti bashkëqeverisin.

Në një intervistë për KosovaPress kreu i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se kjo varet tërësisht nga Vetëvendosje.