Kosovë

Gjilan, 168 raste aktive me koronavirus

Gjilan, 168 raste aktive me koronavirus
Foto: Ilustrim
 

Në Komunën e Gjilanit aktualisht janë 168 raste aktive me COVID-19, ka bërë të ditur nënkryetari i komunës, Arbër Ismajli në takimin e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Ai ka bërë apel për respektimin e masave kundër përhapjes së virusit, bartjen e maskave dhe mosgrumbullim.