Kosovë

Sërish vërshime në Podujevë

Foto: Ilustrim / KOHA
 

Nexhat Tovërlani

Reshjet e shiut që kanë filluar nga mbrëmja e së mërkurës dhe kanë vazhduar edhe gjatë ditës së enjte kanë rikthyer vërshimet në Komunën e Podujevës. Zyrtarët komunalë i kanë thënë KOHË-s se më së keqi janë lagjet “Shala” e “Tovërlani” në periferi të qytetit.