Kosovë

Podujeva ka shqiptuar gjoba për subjektet politike që thyen masat anti-COVID gjatë fushatës

Foto: Ilustrim
 

Drejtori i Inspeksionit në Komunën e Podujevës, Ajet Potera, ka njoftuar se janë dënuar partitë politike për shkelje të masave anti-COVID gjatë fushatës zgjedhore.

Ai ka njoftuar se Lëvizja Vetëvendosje, LDK-ja, PDK-ja dhe AAK-ja janë shkelur për shkelje të masave.