Kosovë

107 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuat 107 pacientë të infektuar me koronavirus. 77 prej tyre janë në oksigjenoterapi, 4 në respirator dhe 11 në gjendje të rëndë.

Spitali njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 2 pacientë.