Kosovë

92 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

Foto: KOHA/Ilustrim
 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 92 pacientë me koronavirus. 59 prej tyre janë në oksigjenoterapi, 9 në CPAP dhe 16 në gjendje të rëndë.

Sipas Spitalit, 3 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit, derisa janë pranuar për trajtim 5 pacientë.