Kosovë

Në Spitalin e Pejës, 13 pacientë në gjendje të rëndë

 

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 79 pacientë me COVID-19, ndërkohë që 13 prej tyre janë në gjendje të rëndë, ka bërë të ditur ky institucion shëndetësor të mërkurën.

Sipas njoftimit, 60 pacientë janë në oksigjeno-terapi dhe shtatë të CPAP.