Kosovë

Mbi 80 mijë vaksina të administruara në Gjakovë, bie interesimi

 

Në Komunën e Gjakovës e cila sipas vlerësimit të popullsisë nga Agjensia e Statistikave të Kosovës për vitin 2020, ka 94 mijë e 210 banorë, janë administruar 80 mijë e 358 vaksina. Kështu ka bërë me dije të shtënën për KOHËN drejtoresha e Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Komunën e Gjakovës, Afërdita Spahiu-Shllaku.

Ajo ka njoftuar se me dy doza të vaksinës janë vaksinuar 34 mijë e 585 qytetarë, ndërsa me një dozë 45 mijë e 773 persona.