Kosovë

66 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

Foto: KOHA
 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po trajtohen 66 pacientë me koronavirus. Prej tyre, 52 janë në oksigjenoterapi, 9 në CPAP dhe 10 në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në Komunën e Pejës aktualisht janë 232 raste aktive me COVID-19, duke u renditur si komuna e tretë për nga numri i rasteve aktive.