Kosovë

52 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

Foto: KOHA/Ilustrim
 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po trajtohen 52 pacientë të infektuar me koronavirus.

36 prej tyre janë në oksigjenoterapi, 9 në CPAP maskë dhe 10 në gjendje më të rëndë shëndetësore. Në 24 orët e fundit janë shëruar 12 pacientë.