Kosovë

Nura e Lladrovci pas homazheve: Nderuam rezistencën e familjes Jashari

 

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura, bashkë me të parin e Drenasit, Ramiz Lladrovci kanë bërë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Homazhe këto që u bënë në 24-vjetorin e sulmit të dytë nga forcat serbe ndaj familjes Jashari.

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura para medieve tha se është obligim institucional para qytetarëve dhe para historisë që të nderojnë familjen Jashari dhe rezistencën e kësaj familje.