Kronikë e zezë

Duke besuar në ringjallje, vajza në Kombinat u mbajt e pajetë për 15 muaj në shtratin plot miza

Duke besuar në ringjallje, vajza në Kombinat u mbajt e pajetë për 15 muaj në shtratin plot miza

Një ngjarje horror trondit mbarë opinion publik shqiptar dhe më gjerë. Nëna, Zhaneta Josifi dhe vajza e saj Anisa u vetëflijuan në Kombinat (Tiranë), me shpresën se do të ringjalleshin, duke besuar në religjionin Dëshmitarët e Jehovajit.

Ndërsa vajza tjetër e familjes, Blerta arriti të mbijetonte.