Kronikë e zezë

Dogana konfiskon 88 dele të kontrabanduara, ikin kontrabanduesit

Dogana konfiskon 88 dele të kontrabanduara, ikin kontrabanduesit
Foto: Ilustrim / Reuters

Policia e Kosovës ka njoftuar se në mbrëmjen e të mërkurës nëpër rrugët malore dy persona kanë kontrabanduar 88 dele. Njësiti i patrullës ka dal në vendin e ngjarjes dhe ka arritur të ndalojë bagëtinë, ndonëse dy kontrabanduesit kanë ikur.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Begunc-Buzovik, në Viti, të mërkurën mbrëma.