Kronikë e zezë

Goditet rrjeti i trafikut të heroinës Turqi-Greqi, mes të arrestuarve edhe shqiptarë

Goditet rrjeti i trafikut të heroinës Turqi-Greqi, mes të arrestuarve edhe shqiptarë

Policia greke ka shkatërruar një grup kriminal greko-shqiptar, i cili transportonte heroinë nga Turqia në Pire.

Në pranga kanë rënë tre grekë, mes tyre një grua, të moshës 54, 60 dhe 37-vjeç, dhe dy shqiptarë të moshës 35 dhe 26 vjeç, transmeton Shqip raportimin.