Kronikë e zezë

3 vrasje të rënda me thikë në Shqipëri

Foto: Ilustrim
Foto: Ilustrim
 

Tri vrasje kanë ndodhur mbrëmë në Shqipëri.

Një vrasje me thikë ka ndodhur në Xhafzotaj në Shijak, mbrëmë rreth orës 23:05. Shtetasit Fiqiri Çalliku, 65 vjeç dhe Fadil Çalliku 63 vjeç (vëllezër), të cilët ishin në tokën e tyre dyshohet se pas një konflikti çasti me 1 person janë therur me thikë, raporton tch.