Kronikë e zezë

Dënohen dy të dyshuar për shpërndarje të lëndëve narkotike

Dënohen dy të dyshuar për shpërndarje të lëndëve narkotike
Foto: Ilustrim

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve për një qytetar nga Gjilani dhe masën e arrestit shtëpiak prej 30 ditëve për një prizrenase, pasi ata dyshohet se kanë blerë, poseduar dhe shpërndarë lëndë narkotike.

Masa ndaj B.A. nga Gjilani dhe S.K. nga Prizreni llogaritet nga 3 gushti dhe është e vlefshme deri më 2 shtator.