Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Bjeshkët e Deçanit

Arrestohet një person në Bjeshkët e Deçanit

Një shtëpi druri në Bjeshkët e Deçanit është bastisur nga policia. Gjatë bastisjes policia ka konfiskuar një armë automatike AK 47, një karikator i së njëjtës armë dhe tre copë fishekë 7.62mm.

Për çka policia ka arrestuar edhe një person, nën dyshimin për kryerjen e veprës penale ‘mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës’.